Sportowa 22, 34-530 Bukowina Tatrzańska
Po powrocie z górskich wypraw przyda się wizyta w nowoczesnym kompleksie basenów termalnych "TERMY BUKOVINA". To doskonałe centrum rozrywki dla całej rodziny.
Terma Bukowina to kompleks basenów geotermalnych zasilanych wodą termalną, który zlokalizowany jest w Bukowinie Tatrzańskiej. Łączna powierzchnia lustra wody wszystkich basenów to 1885 m2 przy pojemności 2260 m3. Temperatura wody w basenach waha się w zależności od potrzeb w danym basenie w granicach 28–36 °C
Wierch Olczański 68, 34-530 Bukowina Tatrzańska
Stacja Narciarska Turnia w Bukowinie Tatrzańskiej – ośrodek narciarski położony w Bukowinie Tatrzańskiej w Pogórzu Spisko-Gubałowskim na północno-wschodnim zboczu grzbietu, którym idzie ulica Wierch Olczański
Kolej krzesełkowa dwu osobowa róznica poziomów 90 m.
Długość wyciągu 400 metrów, długość trasy zjazdowej 500 m. Szerokości stoku 100 metrów.
Czas wyjazdu około 2 minuty, zdolność przepustowa do 1500 os/h, prędkość wyciągu 2,3 m/s.
Stok oświetlony, sztucznie naśnieżany.
Trasa codziennie przygotowywana ratrakiem. Przy kolei znajduje się parking na 40 samochodów a przy drodze dla trzech autokarów.
zobacz więcejWierch Rusiński 70, 34-530 Bukowina Tatrzańska
Stacja Narciarska Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej – ośrodek narciarski położony w Bukowinie Tatrzańskiej na Pogórzu Spisko-Gubałowskim na północnym zboczu Rusińskiego Wierchu. Dojazd (tylko do górnej stacji wyciągu krzesełkowegu) jest możliwy ulicą Rusiński Wierch.
Bukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy" - Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska
Festiwal Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania” - Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych
zobacz więcejBukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy" - Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska
W ramach wydarzenia odbywał się przegląd par tanecznych i konkurs tańca zbójnickiego. Jego historia sięga roku 1973, kiedy to z inicjatywy Józefa Koszarka znakomitego bukowiańskiego tancerza, śpiewaka i poety, a zarazem ówczesnego prezesa Domu Ludowego, przy współpracy miejscowych działaczy kultury oraz Adama Sawiny, ówczesnego kierownika referatu ds. kultury Powiatowej Rady Narodowej w Nowym Targu po raz pierwszy zorganizowano międzyregionalny, a w latach następnych Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych.
Muzyczna Zohylina to festiwal organizowany od 3 lat przez Fundację Harcerstwa Polskiego "Schronisko Głodówka" oraz ludzi skupionych wokół Fundacji. W organizację imprezy zaangażowani są artyści, którzy mieli okazję przebywać w tym magicznym miejscu, jakim niewątpliwie jest Schronisko na Głodówce. Dzięki współpracy z muzykami, poetami, plastykami Muzyczna Zohylina czyli Otwarte Spotkania Artystyczne z roku na rok staje się przedsięwzięciem dojrzalszym, a jej program poszerza się o kolejne dziedziny sztuki, odkrywając przed uczestnikami Zohyliny różne rodzaje muzyki, poezji, promując jednocześnie dokonania młodych twórców.
zobacz więcej